054-524-8540

מכשור וציוד במרכז לפיזיותרפיה בכפר סבא

מכשור ממוחשב אינטראקטיבי BOBO

מכשיר ה- BOBO הינו פיתוח ישראלי מהפכני והינו משטח דריכה שהופך את כל משטחי תרגול שיווי המשקל ל"חכמים". המתאמן יכול להניחו על כל משטח תרגול, לעלות עליו, ולשלוט במשחקים ובתכניות אימון ווירטואליים על ידי הטיית המשטח.

תרגול זה מוכח במחקרים רבים כמונע פציעות בקרסוליים, ברכיים, ירכיים, גב ופלג גוף עליון. כמו גם משפר יכולות יציבה, מחזק ומחטב שרירי ליבה ואגן, משפר שיווי משקל אצל ילדים, ומפחית את הסיכון לנפילות. ה- BOBO נותן אלמנט כיפי ואנרגטי בתרגול השיקומי אצלנו בקליניקה כך שיוצר חווייה מהנה לכל מי שמשתמש בו.

BLAZEPPOD

בלייזפוד היא מערכת אימון חדשנית וחכמה בטכנולוגיית “פלאש-רפלקס”, כלומר תגובה מבוססת אור, והיא מאפשרת מדידה של ביצועים בדיוק מרבי ושיפור הזריזות, האיזון, התיאום, זמן התגובה, הכוח ועוד. פעולת המערכת פשוטה ואינטואיטיבית עבור מתאמנים ומתאמנות, והיא מעודדת תנועה באמצעות רמיזה חזותית.

המערכת כוללת “פודים” – מעין כפתורים ניידים הרגישים למגע, ובעלי חיישנים וחיבור אלחוטי. הפודים מפיקים ומספקים רמזים חזותיים לתרגילים – אורות ב-8 צבעים שונים המכתיבים את אופי האימון ואת הקצב שלו.

הפודים מתחברים באמצעות Bluetooth לאפליקציה ייעודית, האפליקציה עוקבת אחר התקדמות האימון של כל אחד מהמשתמשים, ומאפשרת לפיזיותרפיסט לתכנן תרגילים מותאמים אישית, כולל פעילויות אימון קוגניטיבי ושיקום.

מערכת בלייזפוד תוכננה כדי להשתלב באימונים קיימים, וכדי לדחוף ולעודד את המטופלים לעבוד על אלמנטים כמו זמן תגובה, רפלקסים, זריזות, מהירות, שווי משקל וכוח התמדה – כלומר על היכולת לשמור על קצב גבוה לאורך פרק זמן קבוע מראש.

מכשיר אולטרסאונד טיפולי

כלי טיפולי משלים בטיפולי פציעות אורטופדיות, דלקות של רקמות רכות במערכת התנועה, גידים,רצועות, שרירים, טיפול בצלקות ועוד. המכשיר מייצר גלי קול שלא בטווח השמיעה שלנו, עם יכולת חדירה של מעל 5 ס"מ. פעולה זו יוצרת אפקט של חום מיקרו עיסוי לרקמות העמוקות, החלמה והאצת חילוך חומרים ברקמות הרכות והתאים.

מכשיר לגירוי חשמלי-קומפקס

השימוש בגירויים חשמליים ככלי משלים בטיפול, נפוץ מאוד ויעיל בהפחתת הכאב. מדובר במכשיר חשמלי שאליו מחוברות אלקטרודות. כשמחברים את האלקטרודות לגוף עוברים דרכן  זרמים חשמליים קלים, החודרים אל השכבות השונות של העור ואל הרקמות שמתחתיו ומגרים את העצבים. כתוצאה מכך השרירים באזור מתכווצים ונרפים, מה שגורם לשבירתו של מעגל הכאב ולהקלה. כמו כן, הזרמים החשמליים ששולח המכשיר גורמים לגוף לשחרר אנדורפינים חומרים כימיים המיוצרים במוח ומסייעים בשיכוך כאבים. במצבים אחרי ניתוחים ניתן לעבוד עם מכשיר זה כדי "לעזור" לשריר לעבוד מחדש ע"י גירויים חשמליים בשריר.

חבישות וטייפינג

ישנם מספר סוגים של חבישות וטייפינג. יש את החבישות הריג'ידיות, הנוקשות, שמטרתן להגביל תנועה במפרק בכדי להוריד עומס מאיזור הפגוע ע"פ סוג הפציעה, כגון חבישת קרסול, ברך או כף רגל. הטייפינג עם הקינזיו-טייפ, שהוא חבישה אלסטית שמטרתו להפחית כאב ולאפשר תנועה ע"י גירוי תחושתי לשרירים ולמפרקים. קיימות טכניקות שונות להדבקת הטייפ על גוף המטופל בהתאם לאיבר המטופל ולמטרת הטייפ (גירוי שרירי, הורדת נפיחות ועוד).

מגוון הטיפולים במרכז