054-524-8540

שאלות ותשובות

מה תרצו לדעת?

החלק הראשון של המפגש כולל סדרה של שאלות ותחקור של המצב, כגון איך הבעיה התחילה, לפני כמה זמן ועוד. שאלות אלו עוזרות לפיזיותרפיסט לגשת לבדיקה בצורה טובה יותר שתעזור לו לתת אבחנה בצורה מדוייקת.

לאחר מכן עוברים לבדיקה הקלינית, שם בודקים את המטופל פיזית ונותנים אבחנה מסודרת מה המקור לבעיה, מה שמה, וכיצד ניתן לטפל בה.

בחלק השלישי נעבור לטיפול עצמו. אנו בקליניקה מאמינים בטיפול מנואלי/ ידני  (Hands on) שבו רוב הטיפול הידיים של הפיזיותרפיסט על המטופל, ע"י טכניקות פיזיותרפיות, עיסוי ועוד. בסוף, נתאים תוכנית תרגול ייעודית בהתאם לבעיה שמצאנו שבו ניתן תרגילים עצמיים לביצוע.

בכל שלב אחרי הטיפול ניתן להישאר בקליניקה כמה שרוצים לתרגול, מכשור ועוד, הקליניקה פתוחה לרשותכם תחת עיננו הקפדנית.

הקליניקה היא פרטית, ואנו לא עובדים עם הקופות.

חברי כללית מושלם מקבלים החזר לטיפולי פיזיותרפיה פרטיים.

95 ₪ החזר לכל טיפול ל- 24 טיפולים בשנה,  או 190 ₪ החזר לכל טיפול ל- 12 טיפולים בשנה. בנוסף, יש החזר לכל חברות הביטוח בהתאם לפוליסה (לרוב עד 80% החזר לכל טיפול).

קשה לענות על השאלה הזו לפני שעושים בדיקה מסודרת ומקבלים אינפורמציה בסיסית. אנו דוגלים במקצועיות של 100%, וקובעים טיפולים בהתאם למה שהמטופל צריך ולא מעבר.

זו הסיבה שאנו לא עובדים עם "כרטיסייה" ולא מחייבים מטופל על סדרת טיפולים.

ההגעה אלינו לא מחייבת ביקור אצל אורתופד. למעשה ברוב המקרים האורתופד יפנה אתכם לפיזיותרפיה, ולכן ניתן לקצר את התהליך ולהגיע לפיזיותרפיה ולקבל אבחנה מסודרת וגם להתחיל טיפול מתאים ללא עיכובים.

יחד עם זאת, במידת הצורך ובהתאם למצב נפנה אתכם לרופא המתאים להמשך בירור במידה ונחשוב שהמצב מחייב כגון פגיעות טראומתיות ועוד.

הקליניקה מציעה טיפולי בית ע"י צוות הקליניקה, זאת בהתאם למומחיות של כל אחד והבעיה הרלוונטית של המטופל.

פרטים >

שאלות כלליות על פיזיותרפיה במכון "אלעד לשם"

פיזיותרפיה היא מקצוע טיפולי העוסק באבחון, שיקום ומניעה של מגוון בעיות במעגל החיים. ​מטרתה העיקרית של הפיזיותרפיה היא להחזיר את האדם לתפקוד מיטבי ואיכותי. דבר זה נעשה בשני מישורים. בטווח המיידי היא הורדת הכאב והשגת טווחי תנועה מלאים של המפרק/ים הפגועים. ​בטווח הרחוק תפקיד הפיזיותרפיסט הוא לבנות תוכנית שיקום ארוכת טווח בכדי למנוע הישנות של הבעיה, או בעיה פוטנציאלית עתידית.​ תחומי הפזיותרפיה מגוונים ועוסקים בין היתר בבעיות שריר-שלד, ליקויים במערכת העצבים (שיקום נויירולוגי), התפתחות הילד, נשים, פציעות ספורט ועוד. ​פיזיותרפיה לומדים במשך 4 שנים לתואר ראשון (B.P.T) ונרכש במוסד אקדמי בלבד. במהלך תקופה זו לומדים לעומק חומר תאורטי הכולל בין היתר אנטומיה, פיזיולוגיה וביומכניקה  וחומר מעשי המלמד טכניקות שונות של טיפול, אבחון, בדיקה ועוד. ​מקצוע הפיזיותרפיה הוא מקצוע מדעי, מבוסס ידע במהותו. ​

המפגש הראשון מתחלק לכמה שלבים. בתחילה המטופל יעבור תשאול על אופי הבעיה, הסימפטומים שלה, וקבלת אנמנזה רפואית. בשלב הבא אבצע בדיקה הכוללת הסתכלות על המטופל לזיהוי ליקויים, חוסר איזון שרירי בדיקות כוח שריר, טווחי תנועה מפרקיים, בדיקות פונקציונאליות שונות המותאמות לפגיעה ולאופי הפעילות של המטופל ועוד. לאחר איסוף כל האינפורמציה הרלבנטית, אני משתמש בכלי או בכלים המתאימים מבין מגוון רחב של כלים ושיטות טיפול בהם אני מוסמך, וזאת כדי להתחיל את תהליך השיקום והחזרת המטופל לשגרת החיים והפעילות הגופנית שלו בשיתוף פעולה עם המטופל.

הטיפול מיועד לכל מי שסובל מכאב ו/או מוגבלות בתחום האורתופדי. לאדם המיועד לעבור ניתוח אורטופדי ומעוניין להכין את גופו לקראת הניתוח, זאת לשם חזרה מהירה ויעילה לשגרת חייו אחרי הניתוח שם אלווה אותו גם כן. אני מטפל במגוון רחב של האוכלוסיות, החל מספורטאי עילית, ספורטאים חובבנים וקבוצות ספורט תחרותיות (כדורסל, שחייה, טריאתלון, מתאמני חדר כושר, גלישה ועוד), עד לטיפול באולוסיה המבוגרת יותר בפציעות על רקע שחיקתי כגון שחיקת סחוס בברך ושיקום לאחר החלפת מפרק (ירך, ברך).

אם יש לכם שאלות נוספות, התקשרו אלינו 054-524-8540 או שלחו הודעה:

אלעד לשם הוא פיזיותרפיסט מוסמך B.PT מומחה לשיקום אורתופדי ופציעות ספורט – ליצירת קשר מהיר

מגוון הטיפולים במרכז