054-524-8540

"אני לא יכול לזוז!", "לא מסוגלת לשבת בעבודה", כמה פעמים אמרתם או שמעתם את המשפט הזה?

אם סבלתם בעבר או סובלים כיום מכאבי גב תחתון זה כנראה בשבילכם.

אז למעשה 80% מהאוכלוסיה יסבלו בשלב כזה או אחר מכאבי גב תחתון במהלך חייהם, אך יחד עם זאת, 80% מכאבי הגב הללו יחלפו לאחר חודש.
מקור כאבי הגב מגיע בעיקר משני גורמים: כאב על רקע מכני/ שרירי וכאב על רקע עצבי.
כאב מכני/ שרירי נגרם לרוב מעומס יתר על השרירים ושינויים ניווניים (שחיקתיים) בעמוד השדרה.
כאב גב עצבי נגרם מגירוי על חוט השדרה או על שורשי העצבים שיוצאים ממנו. דבר זה יכול להיגרם עקב בלט דיסק או במקרה חמור יותר פריצת דיסק. בגילאים המבוגרים יותר הסיבה היא לרוב היצרות של תעלת חוט השדרה.

ישנם מספר גורמים לכאבי גב תחתון כגון:

עיניין גנטי כדוגמת גמישות יתר במפרקים. בשונה מגמישות שרירית, גמישות מפרקית היא דבר מולד, אשר מפרקי הגוף מגיעים לטווחים מעבר למה שאמורים להגיע. השליטה השרירית איטית יותר וכתוצאה מכך גם התמיכה בכל חגורת הגב חלשה יותר.
גורם מבני כגון עקמת יכול להוביל לחלוקת עומסים לא טובה בין שרירי הגב.
לרצים מבנינו, מבנה כף הרגל, או חוסר השימוש במדרס מתאים (או לא מתאים) יכול להוביל לעומס על מפרקי ושרירי הגב התחתון בכל פעם שמופעל אימפקט מהקרקע בזמן הריצה.
מאמץ חד פעמי מוגזם כגון הרמת משקל כבד, תנועה חדה, או פשוט עומס מצטבר (כדוגמת סידור ארגונומי לקוי בעמדת הישיבה בעבודה) שמגיע עד לנקודת התפרצות.

מהו הטיפול?

הטיפול השמרני הוא הטיפול המועדף והנפוץ ביותר לטיפול בכאבי גב תחתון על רקע מכני/ שרירי ועל רקע עצבי גם יחד, והטיפול הניתוחי מגיע רק במצבים קיצוניים בהם ישנה ירידה בכוח השרירים, ירידה בשליטה על הסוגרים, וירידה בהחזר רפלקסים. הטיפול כולל פיזיותרפיה, עיסוי של השרירים המעורבים, חימום, תנועתיות המפרקים, דיקור יבש, אלקטרותרפיה וחבישות, משכחי כאבים וכמובן חזרה הדרגתית לפעילות ותנועה. כיום, הגישה הטיפולית מדברת על הפעלה מוקדמת במקרה של התקף של כאבי גב אקוטיים.

רחוב י. כהן 1, כפר סבא

מגוון הטיפולים במרכז

התחברו אלינו